Luottamushenkilöt

Juha Anttila

Valtuutettu, valtuustoryhmän pj., kaupunginhallituksen jäsen

Yhteystiedot:

040 078 3830
juha.anttila@nullturku.fi

Laura Kaarniharju

Valtuutettu, valtuustoryhmän vpj., liikuntalautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

040 195 4279
laura.kaarniharju@nullturku.fi

Kasper Holtari

Varavaltuutettu, valtuustoryhmän sihteeri, kulttuuri- ja nuorisolautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

kasper.holtari@nullturku.fi

Mikael Miikkola

Valtuutettu, kaupunginvaltuuston 3. vpj., työllisyystoimikunta, VSSHP:n valtuuston jäsen

Yhteystiedot:

mikael.miikkola@nullturku.fi

Pirjo Niinivirta

Valtuutettu, kaupunginhallituksen jäsen

Ville Tavio

Valtuutettu, kansanedustaja

Alice Girs

Valtuutettu, rakennus- ja lupalautakunnan jäsen, kaupunginhallituksen varajäsen, vaalilautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

alice.girs@nullturku.fi

Pirjo Lampi

Valtuutettu, sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen, luottamuselintoimikunnan jäsen

Yhteystiedot:

050 590 4476
pirjo.lampi@nullturku.fi

Sanna Paasikivi

Valtuutettu, vaalilautakunnan jäsen, kulttuuri- ja nuorisolautakunnan jäsen, vammaisneuvoston jäsen, KTO:n Kehitysvamma-alan tuki- ja osaamiskeskuksen Varsinais-Suomen erityishuoltopiirin kuntayhtymän hallituksen vpj., maakuntavaltuuston jäsen

Yhteystiedot:

040 354 7006
sanna.paasikivi@nullturku.fi

Pauli Kossila

Valtuutettu, kulttuuri- ja nuorisolautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

pauli.kossila@nullturku.fi

Jyrki Åland

Varavaltuutettu, kaupunkiympäristölautakunnan jäsen, sairaanhoitopiirin tarkastuslautakunnan jäsen

Martti Sipilä

Varavaltuutettu, rakennus- ja lupalautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

050 550 1320
martti.sipila@nullturku.fi

Vesa Suvanto

Varavaltuutettu, sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

vesa.suvanto@nullturku.fi

Sami Kesäläinen

Varavaltuutettu, sosiaali- ja terveyslautakunnan varajäsen, rakennus- ja lupalautakunnan varajäsen

Heikki Laaksonen

Varavaltuutettu, tarkastuslautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

045 631 4510
finprostaff@nullgmail.com

Joni Laakso

Varavaltuutettu, liikuntalautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

joni-juhani.laakso@nullturku.fi

Sami Peltola

Varavaltuutettu, liikuntalautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

sami.peltola@nullturku.fi

Kai Sorto

Kasvatus- ja opetuslautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

050 466 1684
kai.sorto@nullturku.fi

Hannele Al-Hamzawi

Kasvatus- ja opetuslautakunnan varajäsen, kasvatus- ja opetuslautakunnan suomenkielisen varhaiskasvatus- ja perusopetusjaoston jäsen

Yhteystiedot:

hannele.al-hamzawi@nullturku.fi

Ritva Andersson

Kasvatus- ja opetuslautakunnan suomenkielisen varhaiskasvatus- ja perusopetusjaoston varajäsen

Pekka-Juhani Elomaa

Kasvatus- ja opetuslautakunnan ruotsinkielisen varhaiskasvatus- ja perusopetusjaoston jäsen

Yhteystiedot:

pekka-juhani.elomaa@nullturku.fi

Erja Mäenpää

Sosiaali- ja terveyslautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

erja.maenpaa@nullevl.fi

Aleksi Saunamäki

Kulttuuri- ja nuorisolautakunnan varajäsen

Rami Mattila

Kaupunkiympäristölautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

044 351 1877
rami.mattila@nullturku.fi

Vuokko Lahtela

Tarkastuslautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

040 057 0233
vuokko.lahtela@nullturku.fi

Hannu Maja

Tarkastuslautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

0406814704
hannu.maja@nullturku.fi

Nina Tiitta

Tarkastuslautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

nina.tiitta@nullturku.fi

Sari Anttila

Turun kaupunkiseudun joukkoliikennelautakunnan jäsen

Anne Valtonen

Turun kaupunkiseudun joukkoliikennelautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

040 720 3915
anne.valtonen@nullturku.fi

Paula Hiltunen

Lounais-Suomen jätehuoltolautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

paula.m.hiltunen@nullgmail.com

Kirsi Tarvonen

Lounais-Suomen jätehuoltolautakunnan varajäsen

Mikael Andersson

Nimistötoimikunnan jäsen, Varsinais-Suomen liiton kielellisten palvelujen toimikunnan jäsen

Yhteystiedot:

mikael.andersson@nullturku.fi