Luottamushenkilöt

Ville Tavio

Valtuustoryhmän pj., kaupunginhallituksen varajäsen, konsernijaoston jäsen ja kaupunkikehitysjaoston varajäsen, valtuutettu, maakuntavaltuuston jäsen

Yhteystiedot:

ville.tavio@nulleduskunta.fi
040 845 7270

Pirjo Niinivirta

Valtuustoryhmän vpj., valtuutettu, kulttuurilautakunnan jäsen, maakuntavaltuuston jäsen

Yhteystiedot:

niinivirtapirjo@nullgmail.com

Mikael Miikkola

Kaupunginhallituksen jäsen, kaupunkikehitysjaoston jäsen ja konsernijaoston varajäsen, valtuutettu, maakuntavaltuuston varajäsen

Yhteystiedot:

mikaelmiikkola@nullhotmail.com

Juha Anttila

Varavaltuutettu, kaupunkiympäristölautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

jmma@nullluukku.com

Pirjo Lampi

Varavaltuutettu, kasvatus- ja opetuslautakunnan suomenkielisen varhaiskasvatus- ja perusopetusjaoston jäsen, sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen, VSSHP:n hallituksen jäsen

Yhteystiedot:

pirjo.lampi@nullgmail.com

Jouko Laakso

Varavaltuutettu, rakennus- ja lupalautakunnan jäsen, Turku 2029 -säätiön hallituksen jäsen

Yhteystiedot:

jouko.laakso@nullpp.inet.fi

Kai Sorto

Varavaltuutettu, kasvatus- ja opetuslautakunnan jäsen, Turun luottamuselintoimikunnan jäsen

Yhteystiedot:

kai.sorto@nullturku.fi

Martti Sipilä

Varavaltuutettu, rakennus- ja lupalautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

martti.sipila@nullpp2.inet.fi

Juha Laine

Keskusvaalilautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

juha.laine@nullturku.fi

Raili Meltovaara

Liikuntalautakunnan jäsen, vammaisneuvoston varajäsen

Yhteystiedot:

raili.meltovaara@nullgmail.com

Toni Saarinen

Nuorisolautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

saarinentonimikael@nullgmail.com

Jyrki Åland

Tarkastulautakunnan jäsen, vanhusneuvoston varajäsen

Yhteystiedot:

Jyrki.ooland@nullhotmail.fi

Pekka-Juhani Elomaa

Kasvatus- ja opetuslautakunnan ruotsinkielisen opetusjaoston varajäsen

Yhteystiedot:

elomaa@nullhotmail.fi

Marko Hirvonen

Kasvatus- ja opetuslautakunnan suomenkielisen lukio- ja ammattiopetusjaoston varajäsen

Yhteystiedot:

hirvosenmarko@nullgmail.com

Kasper Holtari

Kasvatus- ja opetuslautakunnan suomenkielisen varhaiskasvatus- ja perusopetusjaoston varajäsen

Yhteystiedot:

kasperholtari@nullhotmail.com

Erkki Koskinen

Tarkastuslautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

evkoskinen@nullwippies.fi

Tarja Nenn

Kulttuurilautakunnan varajäsen, vammaisneuvoston jäsen

Yhteystiedot:

tarja.nenn@nullgmail.com

Henri Hautamäki

Nuorisolautakunnan varajäsen, monikulttuurisuusneuvoston jäsen

Yhteystiedot:

hautis88@nullhotmail.com

Anne Valtonen

Liikuntalautakunan varajäsen, Museoalus Sigynin säätiön hallituksen varajäsen

Yhteystiedot:

anski.valtonen@nullgmail.com

Pekka Aho

Vanhusneuvoston jäsen

Yhteystiedot:

airanpoika@nullgmail.com

Mikael Andersson

Nimistötoimikunnan jäsen, Varsinais-Suomen liiton kielellisten palvelujen toimikunnan jäsen

Yhteystiedot:

wanhapuoti@nullluukku.com

Jari Keskimäki

Kiinteistötoimitusten uskottu mies

Yhteystiedot:

jari.keskimaki04@nullgmail.com

Rami Ruohonen

Kiinteistötoimitusten uskottu mies

Yhteystiedot:

r.ruohonen@nullyahoo.com